با بروزرسانی Bios ؛از کامپیوتر خود محافظت کنید!

کامپیوتر
کامپیوتر گیمینگ اوریجین Omni پرقدرت ترین AiO منحنی در جهان
آذر ۱۲, ۱۳۹۷
بازی Biomutant
گیمزکام ۲۰۱۸: تأخیر بازی Biomutant تا سال ۲۰۱۹
آذر ۱۴, ۱۳۹۷
bios

bios

bios

بایوس چیست؟

بایوس مخفف کلمات basic input/outpu system است. زمانی‌ که کامپیوتر را روشن می‌کنید، بایوس وارد عمل شده و تست‌های اولیه و ثانویه را برای راه‌اندازی (بوت) کامپیوتر انجام می‌دهد.

جدید ترین بایوس برای مادربردهای MSI AM4

اگر برای پردازنده نسل دومی AMD Ryzen خود یک مادربرد از میان انبوه محصولات MSI را انتخاب کرده‌اید یا همین حالا یک نمونه از آن دارید و می‌خواهید پردازنده سیستم خود را ارتقا دهید، تنها چند کلیک ساده با هدف خود فاصله دارید.

احتمالاً می دانید برای استفاده از نسل دوم پردازنده‌های Ryzen به مادربردهای سری AMD 400 نیاز است، با این حال با به روز BIOS کردنمی توان از مادربردهای سری ۳۰۰ نیز استفاده کرد، بنابراین می‌توانید تنها با به روز کردن BIOS مادربرد فعلی خود، از جدیدترین پردازنده‌های ۱۲ نانومتری AMD استفاده کنید.

کمپانی MSI به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سازندگان مادربرد در دنیا و همچنین یکی از برندهای پرفروش مادربردهای سوکت AMD AM4، با بهره گیری از دهه‌ها تجربه و امکانات وسیعی که در اختیار دارد، به روز رسانی BIOS را برای همه ممکن کرده است. نه تنها MSI در ارائه جدیدترین به‌روزرسانی های امنیتی و Microcode های AMD پیش آهنگ است، بلکه آسان‌ترین شیوه ممکن را برای انجام آن فراهم کرده است.

اگر شما هم یکی از دارندگان این مادربردهای MSI AM4 هستید، کافی است آخرین نگارش موجود از BIOS مختص به مادربرد خود را از وب سایت رسمی MSI دانلود کرده و آن را بر روی یک درایو USB با فرمت FAT32 بریزید. به کمک قابلیت انحصاری M-FLASH که از طریق رابط کاربری BIOS مادربردهای MSI در دسترس است، شما می‌توانید به آسانی مادربرد خود را برای پشتیبانی از پردازنده مورد نظرتان آماده کنید یا از آخرین وصله‌های امنیتی و بهبودهای کارایی برخوردار شوید.

bios

کامپیوتر خود را با جدیدترین به‌روزرسانی BIOS گیگابایت محافظت کنید

گیگابایت تکنولوژی تولید کننده پیشرو مادربرد و کارت گرافیک، به سرعت اقدامات ایمنی را مطابق با درخواست اینتل به مشتریان در برابر آسیب پذیری های احتمالی امنیتی در سیستم های مورد استفاده با چیپست اینتل را ارائه کرده است.

بروز رسانی BIOS جدید از گیگابایت، آخرین نسخه را جهت بروز رسانی توصیه می کند، که به طور بالقوه از آسیب پذیری حفره امنیتی ایجاد شده در اخرین نسخه های Microcode CPUرا جلوگیری می کند. به مشتریان گیگابایت، توصیه می شود تا بلافاصله برای آخرین بروز رسانی BIOS مادربرد خود , از وب سایت رسمی گیگابایت بازدید کنند.

bios

آسیب پذیری امنیتی ناشی از یک روش تحلیلی کانال جدیدی است که توسط محققان متفاوت ایجاد شده است که اطلاعات را با مشاهده رفتار فیزیکی و تکنیک های پردازشی خاصی که برای سیستم عامل های رایج هستند جمع می کند. کد مخرب با استفاده از این روش و اجرای محلی بر روی یک پلتفرم معمولی می تواند داده های مورد نیاز را از حافظه به ارمغان آورد.

بر اساس ارزیابی کنونی گیگابایت و اینتل از این سوء استفاده ها، ما اعتقاد داریم که آنها توانایی، اصلاح یا حذف داده ها ندارند.
پس از مطلع شدن از این مسئله حفره بالقوه امنیتی، گیگابایت با همکاری ارائه دهندگان حافظه ها در حال پیدا کردن راه حل هایی برای مقابله با این مسائل است. این موضوع با بروز رسانی نرم افزاری چند روز آینده در دسترس خواهد.

bios

هر گونه مسائل مربوط به تجربه کاربر با مادربردهای گیگابایت بسیار مهم است. گیگابایت متعهد است تا بالاترین استانداردهای کیفیت و خدمات مادربرد خود را برآورده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *