به کارت گرافیک گیمینگ Geforce نزدیک می شویم؟!

کارت گرافیک
بهترین کارت گرافیک برای استخراج BITCOIN
مهر ۳۰, ۱۳۹۷
موس و کیبورد بیسیم
موس و کیبورد بیسیم مایکروسافت Sculpt Ergonomic
آبان ۲, ۱۳۹۷
کارت گرافیک گیمینگ

کارت گرافیک گیمینگ

کارت گرافیک گیمینگ

بر خلاف عقیده بسیاری از منتقدان و رسانه های وابسته، انویدیا در GTC2018 اقدام به معرفی یک کارت گرافیک مستقل با نام Quadro GV100 کرده و ماشین قدرتمند گرافیکی خود موسوم به DGX-2 را نیز در میان حیرت همگان پرده برداری کرد. اما در حال حاضر خبری از معرفی کارت گرافیک گیمینگ بر اساس GTX Geforce به گوش نمی رسد و با این همه برخی از منابع خبری معتبر مطالبی را منتشر کرده اند که نشان می دهد انویدیا تا پایان سال ۲۰۱۸ گروه جدید گیمینگ های Geforce را معرفی خواهد کرد.

 

Nvidia GTX

برای این استدلال بیش از یک دلیل علمی وجود دارد؛ مهمترین مسئله ای که گمانه زنی تولید سری جدید کارت گرافیک های انویدیا در امسال را شدت می بخشد، اظهارات کمپانی SK Hynix است؛ به گفته این شرکت کره ای، تولید تراشه های حافظه GDDR6 از سه ماهه دوم امسال به صورت انبوه آغاز شده و برای این تولید نیز مشتریانی وجود خواهند داشت. کدام مشتری؟ در حال حاضر هیچ یک از کارت گرافیک و یا معماری های موجود از تراشه های GDDR6 پشتیبانی نکرده و به طور حتم این سفارش برای کارت گرافیک های آتی NVIDIA GTX خواهد بود. انویدیا پیش از این تائید کرده بود که از حافظه های HBM2در مدل های بسیار محدود استفاده کرده و تراشه های GDDR6 را مناسب تر می داند.

 

Ampere و Turing

از سوی دیگر، عناوینی همچون Ampere و Turing نام دو معماری جدید انویدیا هستند که هنوز به طور رسمی از سوی این شرکت تائید نشده اما نشانه های بسیاری برای تائید آنها وجود دارد. در نتیجه در حال حاضر ۳ معماری Volta، Ampere و حتی Turing وجود خواهد داشت که انویدیا تا پایان سال دست کم تکلیف دو عدد از آنها را روشن می سازد. این مسئله ای است که یک وب سایت آلمانی نیز به طور مطلع از آن خبر داده است.

کارت گرافیک گیمینگ

انویدیا با شارژ کارت گرافیک های گیمینگ

یکی دیگر از دلایلی که نشان می دهد که NVIDIA تا پایان سال جاری گروه کارت گرافیک های گیمینگ را شارژ می کند، گذشت بیش از ۱ سال از معماری Pascal است و این شرکت به طور سنتی هر ۲ سال یکبار معماری های گرافیکی خود را بروزرسانی می کند. از حق نگذریم، Pascal ها همچنان برای اداره بازار و بازی های روز قدرتمند بوده و نیازی به جایگزین جدید نخواهند داشت. برنامه تجاری GPP نیز حاکی از آن است که انویدیا در تدارک عرضه مدل هایی است که نمی خواهد در کنار نام های تجاری AMD عرضه شوند. برخی از رسانه ها نام گذاری GTX2000 را برای این مدل ها پیش بینی کرده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *