واقعیت مجازی (VR)؛ ماهیت سفرها در سال ۲۰۱۹ تغییر خواهد کرد!

کامپیوتر
پایان رکود بازار کامپیوتر و جان دوباره این صنعت در سال ۲۰۱۹
دی ۴, ۱۳۹۷
گوشی
با معرفی گوشی های نوین و خلاقانه درسال ۲۰۱۹ شگفت زده خواهید شد
دی ۶, ۱۳۹۷
واقعیت مجازی

واقعیت مجازی

واقعیت مجازی

واقعیت مجازی

دنیای تکنولوژی دنیای آشنایی است که همه ما تا حدودی تحت تاثیر آن قرار گرفته ایم مگر اینکه چند سال اخیر زندگیمان را در غار سپری کرده باشیم. تکنولوژی همه چیز را تحت تاثیر قرار داده و حالا نقش مهمی در سبک و نوع و ماهیت سفر نیز به وجود آورده است.  مجله Lonely Planet تکنولوژی را از موثرترین و اثرگذارترین عوامل انتخاب مقصد و از ترندهای سفر در سال ۲۰۱۹  معرفی می کند.
واقعیت مجازی (Virtual Reality) که به طور خلاصه VR گفته می شود، شبیه سازی کامپیوتری یک محیط است که می توان آن را از طریق حواس مختلف درک کرد. در این شبیه سازی گاهی موسیقی، آواها و اصواتی نیز همراه می شود و از طریق یک هدست، تجربه انسان را حقیقی تر می سازد. حتی این تجربه گاهی با دستکش های مجهز به سنسور نیز همراه می گردد.
پس از سالها پیش بینی در خصوص تکنولوژی هایی که هر روز جهان را در بر گرفته اند، حالا واقیعت مجازی نه تنها در حوزه های تفریح و سرگرمی جایگاهی برای خود پیدا کرده بلکه دنیا سفر را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است.
مسافرت در حالی که روی صندلی راحتی مان نشسته ایم، به لطف استفاده از تکنولوژی های جدید وارد عصر طلایی خود شده است: تنها کافی است گوشی هوشمند خود را به یک هدست مجهز کنید و بدون ترک خانه در حالیکه روی صندلی راحتی تان نشسته اید به جاذبه ها، مقاصد و شهرهای مهم جهان سفر کنید. حتی می توانید از آخرین کاوش های ناسا در سطح مریخ باخبر شوید.

فناوری، تاریخ را به زندگی ما باز گردانده:

شبیه سازی کامپیوتری حتی به زودی در همه موزه های جهان و مراکز فرهنگی نیز به کار گرفته خواهد شد. موجودات ماقبل تاریخ که تنها در برخی موزه های جهان می شد اسکلت آن ها را دید حالا از طریق این فناوری به حرکت در می آیند و در مراکز تفسیر میراث در مقابل چشم بازدیدکنندگان ظاهر می شوند. البته این نوع شبیه سازی اختصاص به موزه ها ندارد بلکه بخشی از آن به زودی در فضاهای باز نیز جای خود را پیدا می کند.
تماشای صحنه هایی از شهر پاریس بعد از انقلاب فرانسه از طریق نمایشگری که در نزدیکی پل استون و میدان باست پل نصب شده است؛

واقعیت مجازی

صحنه های تاریخی از شهرهای باستانی جهان:

افسس، آتن و بارسلونا؛ سایتهایی در سراسر انگلستان که از طریق راهنمای مجازی از کلیسای جامع گرفته تا گرنویچ را به شما معرفی می کند؛ استرالیا و نمایش تاریخ این کشور از طریق واقعیت مجازی؛ تجربه صعود مجازی در برج الخلیفه و ده ها نمونه دیگر از شبیه سازی های کامپیوتری که مقصد بعدی سفرتان را تعیین می کند.
واقعیت مجازی این روزها نقش مهمی در صنعت گردشگری و معرفی جاذبه های برتر جهان دارد و حالا می تواند از دورترین نقاط جهان یک بازدید مجازی ایده آل را تجره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *