دنیای فناوری سال ۲۰۱۹ از دید مایکروسافت در سال ۲۰۰۹

سامسونگ
مانیتور OLEDگیمینگ سامسونگ با رزولوشون QHD
دی ۱۶, ۱۳۹۷
 از دید مایکروسافت در سال ۲۰۰۹  ؛ دنیای فناوری سال ۲۰۱۹ چگونه بوده است؟
دنیای فناوری روز به روز جلوتر رفته و پیشرفت می‌کند و هر سال محصولاتی خلق می‌شوند که تصور کارکرد آنها در چند سال پیش غیرممکن بوده است. در ادامه مطلب ویدئویی متعلق به ۱۰ سال پیش را به شما نشان خواهیم داد که تصور مایکروسافت از دنیای تکنولوژی در سال ۲۰۱۹ بوده است. پیشنهاد می‌کنیم تماشای این ویدئوی بسیار زیبا و جذاب را به هیچ عنوان از دست ندهید.
اینکه دنیای ۱۰ سال دیگر چه شکلی خواهد بود و فناوری در زندگی روزمره، کار، روابط اجتماعی و اقتصادی ما چه نقشی خواهد داشت را به هیچ وجه نمی‌توان به صورت صحیح حدس زد. فناوری و دنیای پیرامون ما به سرعت تغییر می‌کند و حجم داده‌هایی که تولید، استفاده و منتقل می‌شوند به طرز سرسام‌آوری در حال افزایش و تغییر است. دیگر نمی‌توانیم بگوییم که ۱۰ سال دیگر وقتی صبح اول وقت از خواب بیدار می‌شویم و به محل کار خود می‌رویم تا لحظه‌ای که به منزل بازمی‌گردیم، با چه فناوری‌هایی سروکار خواهیم داشت.
مایکروسافت ۱۰ سال پیش ویدئویی از دنیای فناوری در سال ۲۰۱۹ منتشر کرد.
تصور مایکروسافت از دنیای فناوری در سال ۲۰۱۹ بسیار به آنچه امروز با آن روبرو هستیم نزدیک است ولی از این مورد هم نباید بگذریم که برخی موارد که ایده‌های بسیار پیشرفته و انتزاعی هستند هنوز سال‌ها کار نیاز دارند تا به صورت واقعی به دنیای ما وارد شوند.
برای مثال ما در سال ۲۰۱۹ با بسیاری از نمایشگرهای بدون لبه و همچنین با قابلیت تا شدن و خم شدن روبرو هستیم که مایکروسافت نیز در ویدئو خود استفاده از آنها را پیشبینی کرده‌بود. البته به دلایل اقتصادی و بازاریابی هنوز استفاده از این نمایشگرها آنطور که باید و شاید عمومی نشده ولی می‌توان انتظار داشت که دستگاه‌هایی که نمایشگری منعطف دارند طی سالیان آینده به صورت کامل نحوه تعامل ما با دنیای نمایشگرها را عوض کنند.
در این ویدئو صحنه‌هایی هم وجود دارد که نشان می‌دهد همه نوع ابزار و دستگاهی در زندگی ما به اینترنت متصل هستند. این یک حقیقت محض است و ما امروزه تقریباً هر نوع وسیله منزل و محل کاری را می‌توانیم سفارش دهیم که توانایی اتصال به اینترنت و ارتباط با داده‌های پیرامونی خود دارد.
یکی از موارد جالب دیگری که در این ویدئو به آن اشاره شده توانایی تبدیل کردن هر سطحی به یک نمایشگر و تعامل با آن به صورت لمسی است. این مورد نیز به صورت بسیار موفقیت آمیزی توسط برخی شرکت‌ها به صورت تجاری درآمده است و اگر بخواهید می‌توانید پروژکتورهای کوچکی را سفارش دهید که محتوای خود را روی هر سطحی نشان می‌دهند.
استفاده از مترجم‌های مکالمه آنلاین هم یکی از قابلیت‌هایی است که برای استفاده از آن نیاز به ابزارهای بسیار قدرتمند و گران نیست و می‌توانید تنها با یک نرم‌افزار ساده روی گوشی خود با هر فردی با هر زبانی به صورت زنده صحبت کنید؛ البته کیفیت ترجمه در دنیای آنلاین روز به روز در حال بهبود است و مسلماً طی چند سال آینده به ترجمه سلیس انسانی بسیار نزدیک‌تر خواهد شد.
مواردی از این دست در ویدئو مایکروسافت به تعداد زیاد موجود هستند و بسیاری از این موارد در دنیای ما نیز به صورت عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *