سال ۲۰۱۹ با رم LPDDR5 و حافظه UFS 3.0 در اسمارت فون ها

رم
سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ با حافظه‌های فوق سریع سامسونگ و رم های سریعتر
آذر ۲۵, ۱۳۹۷
Cryptocurrency
رویداد های Cryptocurrency 2018 و رویداد در راه ۲۰۱۹
آذر ۲۷, ۱۳۹۷
رم

رم

رم

Android Authority: حافظه UFS 3.0 و رم LPDDR5 یکی از قابلیت های اصلی پرچمداران آینده

در سال های اخیر گوشی های هوشمند پیشرفت زیادی کرده اند. از سال ۲۰۱۹ رم های LPDDR5 و حافظه UFS 3.0 در اسمارت فون ها مورد استفاده قرار می گیرد.
علاوه بر چیپست ها، حافظه های داخلی و رم های مورد استفاده در گوشی های هوشمند نیز از اهمیت بالایی برخوردارند. بر اساس گزارشی که به تازگی از سوی Android Authority در اینترنت منتشر شده، حافظه UFS 3.0 و رم LPDDR5 یکی از قابلیت های اصلی پرچمداران آینده محسوب می شوند.

سرعت رم LPDDR5 برابر با ۶۴۰۰ مگابیت بر ثانیه بوده که ۵۰ درصد از رمLPDDR4X با سرعت ۴۲۶۶ مگابیت بر ثانیه بیشتر است. این نوع رم در گوشی های هوشمند و تبلت های ویندوزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در حالی که ولتاژ رم های LPDDR5 در مقایسه با گذشته تغییری نمی کند، در حالت آماده بکار جریان آن ۴۰ درصد کمتر است.

رم

اولین گوشی های هوشمند مجهز به حافظه UFS 3.0 از سال ۲۰۱۹ روانه بازارهای جهانی می شوند

شایعات به تولید انبوه حافظه رم LPDDR5 به وسیله سامسونگ در نیمه دوم سال جاری میلادی اشاره می کنند. انتظار می رود اولین گوشی های هوشمند مجهز به این نوع حافظه رم از سال ۲۰۱۹ روانه بازارهای جهانی شوند.

علاوه بر رم LPDDR5 انتظار می رود پرچمداران سال آینده میلادی به حافظه UFS 3.0 مجهز شوند. حداکثر سرعت در این نوع حافظه ها برابر با ۲۹۰۰ مگابایت بر ثانیه است. سرعت این نوع حافظه در مقایسه با UFS 2.1 بیش از دو برابر شده است. سرعت UFS 2.1 حداکثر به ۱۲۰۰ مگابایت بر ثانیه می رسد.

 

پهنای باند هر یک از مسیرهای حافظه UFS 3.0 برابر با ۱۱٫۶ گیگابیت بر ثانیه بوده که در مقایسه با پهنای باند ۵٫۸ گیگابیت بر ثانیه ای UFS 2.1 دو برابر شده است. حداکثر پهنای باند حافظه UFS 3.0 برابر با ۲۳٫۲ گیگابیت بر ثانیه است. این سرعت ها به صورت تئوری بوده و در دنیای واقعی کمتر هستند.

تمامی دستگاه های سازگار با حافظه های UFS 3.0 باید از HS-G4 و HS-G3 پشتیبانی کنند. از سال آینده میلادی باید منتظر استفاده از این نوع حافظه در گوشی های هوشمند و تبلت ها باشیم. انتظار می رود گلکسی S10 سامسونگاولین محصول با این ویژگی باشد.

رم

برای اولین بار حافظه UFS 3.0 در گوشی گلکسی S10 سامسونگ

گوشی گلکسی S10 سامسونگ می تواند اولین گوشی هوشمند موجود در بازار باشد که با حافظه UFS 3.0 عرضه شود. استاندارد UFS 3.0 ( مخزن های ذخیره سازی جهانی ) در اوایل سال جاری معرفی شد و سامسونگ در اجلاس ۴G/5G کوالکوم در هنگ کنگ تایید کرد که در نیمه اول سال ۲۰۱۹ از UFS 3.0 در محصولات خود استفاده خواهد کرد . گوشی گلکسیS10 دقیقا مورد اشاره قرار نگرفت اما ممکن است جدیدترین حافظه UFS را در طراحی خود داشته باشد .

بهره مندی مفید گلکسی S10 از حافظه UFS 3.0

حافظه UFS 3.0 دو برابر مدل UFS 2.1 پهنای حافظه باند بیشتری دارد که در سال آینده نیز با ورود شبکه های ۵G همراه خواهد بود . نسخه گلکسی S10 با پشتیبانی از اینترنت ۵G از پروژه های در حال ساخت شرکت سامسونگ می باشد که حافظه UFS 3.0 نیز ممکن است فقط روی این مدل ۵G دیده شود .

ارزانترین مدل گلکسی S10 دارای ۶۴ گیگابایت حافظه پایه می باشد و از آنجا که گفته شده است UFS 3.0 برای مدل های ۱۲۸ گیگابایت ، ۲۵۶ گیگابایت و ۵۱۲ گیگابایتی عرضه شده است ، احتمال کمی وجود دارد که سامسونگ حافظه UFS 3.0 را برای نسخه ۵G گوشی گلکسی S10 و یا حتی گلکسی نوت ۱۰ و گلکسی ۱۱ ایجاد کرد .

در اجلاس کوالکوم اطلاعاتی به صورت کلی در مورد گوشی های هوشمند بسیار جذاب سامسونگ منتشر شد .

رم

طبق اعلام Micron ، که یکی از نام های بزرگ در ذخیره سازی و تولید حافظه فلش می باشد ، تا سال ۲۰۲۱ گوشی های هوشمند با حافظه داخلی یک ترابایت خواهیم داشت . با این که این زمان طولانی می باشد اما با وجود حافظه کنونی ۵۱۲ گیگابایت برای گوشی های پرچمدار ، خیلی هم زمان دور از انتظاری نیست که قبل از ۲۰۲۱ برای گوشی های سامسونگ و دیگر کمپانی ها مانند اپل منتظر حافظه یک ترابایتی بمانیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *