در رویداد تجاری بازی های ویدیویی ۲۰۱۸،تاریخ E3 2019 مشخص شد

دویل می کرای 5
در بهار سال ۲۰۱۹ شاهد بازی جذاب  Devil May Cry 5 باشید
دی ۸, ۱۳۹۷
Galaxy S10
Galaxy S10 لقب بهترین گوشی ۲۰۱۹ را از آن خود می کند؟
دی ۱۰, ۱۳۹۷
بازی های ویدئویی

بازی های ویدئویی

بازی های ویدئویی

در روزهای پایانی مراسم E3 سال جاری میلادی، رئیس ارشد انجمن نرم افزاهای سرگرمی (ESA) از تاریخ برگزاری رویداد  تجاری بازی های ویدیویی ۲۰۱۹  (ES 2019) پرده برداشت.

طبق اخبار بازی منتشر شده و نمایشگاه E3 2018، سازمان ESA  اعلام کرد، ES 2019در تاریخ ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۸ (۱۱ ژوئن ۲۰۱۹) برگزار خواهد شد و تا تاریخ ۲۳ خرداد ماه (۱۳ ژوئن) ادامه خواهد داشت و در محل Los Angeles Convention Center برگزار می‌شود.

از طرفی به‌نظر می‌رسید نمایشگاه E3 2018، آخرین رویدادی باشد که در محل Los Angeles Convention Center برگزار می‌شد. در سال گذشته مایکل گالاهار، مدیرعامل ESA اعلام کرده بود که اگر LACC سالن‌های خود را مدرن‌تر از چیزی که الان هستند نکند، محل برگزاری نمایشگاه E3 را تغییر خواهد داد.
گالاهار براین عقیده است که LACC باید فضای نمایشگاه را گسترده‌تر کند و از طرفی ارتباط سالن‌ها را بهتر کند. دو سالن اصلی که در غرب و جنوب قرار دارند، توسط یک راهرو طولانی از یکدیگر متمایز می‌شوند.
سرانجام رویداد مهم E3 2018 با تمامی حواشی ها و با حضور شرکت های بزرگی همچون مایکروسافت، سونی، الکترونیک آرتز، یوبی سافت، بتسدا، اسکوئر انیکس، نینتندو و غیره و نمایش های عناوین ویدیویی جدید به کار خود پایان داد. بدین خاطر، چندی پیش انجمن نرم افزارهای سرگرمی به نام ESA طبق روال همیشه تاریخ برگزاری رویداد E3 2019 را اعلام کرد.

تاریخ برگزاری رویداد E3 2019

این موسسه که هر ساله وظیفه برگزاری رویداد E3 را برعهده دارد، رسما تایید کرد که سال آینده نیز بازیکنان و گیمرها میزبان نمایشگاه E3 هستند و این مراسم در روز ۲۱ خرداد ماه سال ۹۸ (۱۱ ژوئن سال میلادی ۲۰۱۹) در سالن همیشگی مرکز همایش شهر لس آنجلس ایالات متحده آمریکا (Los Angeles Convention Center) برگزار خواهد شد.

بازی های ویدئویی

نکته مهم این است که در سال گذشته میلادی، آقای مایکل گالاگر (Michael Gallagher)، مدیر عامل انجمن نرم افزارهای سرگرمی، رسما اعلام کرد که چنانچه مرکز همایش شهر لس آنجلس یا همان LACC سالن ها و امکانات خود را مدرن تر و بهتر از قبل نکند، به اجبار محل برگزاری رویداد E3 را تغییر می دهد و تصمیمات جدیدی را برای استفاده از سایر گزینه ها و مراکز همایش ها برای برگزاری این نمایشگاه اتخاذ می کند.
مایکل گالاگر علاقه دارد که مرکز همایش شهر لس آنجلس فضای نمایش ها را بزرگتر و گسترده تر از وضعیت کنونی کند و ارتباط سالن ها نیز به کمک راهروهای عریض بهتر شود. این در حالی است که هم اکنون دو سالن اصلی که در غرب و جنوب قرار دارند، به کمک یک راهروی طولانی از یکدیگر منفصل شده اند.

در همین رابطه، نماینده موسسه نرم افزارهای سرگرمی به تازگی در خصوص تاریخ برگزاری رویداد E3 2019 چنین گفت:

در حال حاضر، ما تنها تاریخ برگزاری رویداد E3 2019 را مشخص نمی کنیم، بلکه فقط در حال ترقی و بهبود این نمایشگاه هستیم.

با توجه به این اظهارات، به نظر می رسد که سال آینده نیز نمایشگاه E3 در محل فعلی‌اش برگزار می‌شود. و صاحبان آن، بدون شک یک تجربه جدید را در دسترس مراجعه کنندگان در سال ۲۰۱۹ قرار خواهند داد و ما شاهد پیشرفت این مراسم خواهیم بود.
البته از زمان شروع E3 در سال ۱۹۹۵، این نمایشگاه در لس آنجلس نبوده است. نمایشگاه E3 1997 در آتلانتا و نمایشگاه E3 2007 در سانتا مونیکا برگزار شده بود. باتمام این تفاسیر باید منتظر ماند و ببینیم آیا در سال ۲۰۲۰ نیز هنوز شاهد برگزاری E3 در  لس آنجلس خواهیم بود یا نه.

ES 1995

بهتر است بدانید؛ از سال میلادی ۱۹۹۵ هر ساله شاهد برگزاری رویداد E3 توسط انجمن نرم افزارهای سرگرمی بودیم، اما نکته ای که وجود دارد، این است که این نمایشگاه همواره در شهر لس آنجلس برگزار نشده و گاهاً مکان برگزاری این رویداد تغییر کرده است. به طور دقیق تر، مراسم E3 1997 در شهر آتلانتا و نمایشگاه E3 2007 نیز در شهر سانتا مونیکا ایالات متحده آمریکا برگزار شده بود.
با این وجود، با قاطعیت تمام نمی توان اظهار کرد که رویداد E3 2020 در مرکز همایش شهر لس آنجلس برگزار می شود و درصورتی که مدیران تصمیم به تغییر محل برگزاری این رویداد کنند، تعیین و گمانه زنی محل برگزاری این مراسم امری غیر ممکن است.
شایان ذکر است؛ بر اساس گفته موسسه ESA، در مجموع بیش از ۶۴ هزار و ۴۰۰ نفر از رویداد E3 2017 بازدید کرده اند که از میان این آمار و ارقام، چیزی در حدود ۱۵ هزار نفر با خرید و تهیه بلیط در این مراسم حاضر شده اند.
این آمار در مقایسه با تعداد بازدیدکنندگان رویداد E3 2016 که برابر با ۵۰ هزار و ۳۰۰ نفر بوده است، نشان از افزایش ۱۸ هزار نفری بازدیدکنندگان و رشد محبوبیت این رویداد نزد گیمرها می دهد.
با این حال، متاسفانه هنوز هیچ آمار و ارقامی در خصوص تعداد بازدیدکنندگان رویداد E3 2018 توسط موسسه نرم افزارهای سرگرمی ارائه نشده است.

بازی های ویدئویی

تایید رسمی ساخت کنسول نسل نهم ایکس باکس

از مهمترین اتفاقات مراسم E3 2018 می توان به تایید رسمی ساخت کنسول نسل نهم ایکس باکس توسط شرکت مایکروسافت، معرفی عناوین ویدیویی Gears of War 5، فورزا هورایزن ۴ و Halo: Infinite  توسط شرکت مایکروسافت و رونمایی از بازی های Devil May Cry 5، اساسین کرید اودیسه، The Division 2، فالوت ۷۶، The Elder Scrolls VI، فیفا ۱۹ و Dying Light 2 و همچنین انتشار تریلر و اطلاعات بیشتر از بازی مورد انتظار The Last of Us Part II توسط شرکت سونی اشاره کرد.
این اعلامیه جدید، چندان دور از انتظار نبود و با به پایان رسیدن مراسم و کنفرانسهای E3 2018، همگان منتظر اعلام تاریخ برگزاری رویداد E3 2019 بودند.
مراسم E3 برای اولین بار در سال ۱۹۹۵ برگزار شد که البته از همان ابتدا، در شهر لس‌آنجلس نبوده است. در سال ۱۹۹۷ در شهر آتلانتا و در سال ۲۰۰۷، این مراسم در سانتا مونیکا برگزار شد.

دیدگاه ها بسته شده است